Potvrzení pro zaměstnance během 2 minut – elektronicky a úplně zdarma

V aplikaci Signi jsme pro vás připravili formulář potvrzení zaměstnavatele pro cesty do výkonu práce, který nyní můžete podepsat a poslat ho svým zaměstnancům zcela zdarma.

Současná situace opravdu není jednoduchá pro nikoho z nás. Pandemie koronaviru a návazná opatření mají dalekosáhlý vliv nejen na zdraví a náladu společnosti, ale také na fungování firem a podnikatelů.

Každý den přibývá subjektů, které se snaží z plných sil zachránit své podnikání a pracují tvrději než kdy dříve. Takové úsilí obdivujeme, a proto chceme i my podat pomocnou ruku. Jak jistě víte, se Signi můžete své dokumenty podepisovat elektronicky a odkudkoli. To se dnes hodí nejen na běžnou firemní agendu, ale také pro potvrzení pro zaměstnance o pracovní schůzce nebo cestě.

Proto jsme do Signi připravili formulář pro potvrzení o zaměstnání. Podepsat a poslat ho svým zaměstnancům můžete nyní zcela zdarma. Takovéto elektronické potvrzení má stejnou právní závaznost jako vytištěný dokument podepsaný na papíře (viz vyjádření právního zástupce níže).

Jak na to?

  • Formulář najdete po přihlášení do Signi v záložce Vzory dokumentů.
  • Pokud zatím nemáte zpřístupněný modul Vzory, napište prosím mail na help@signi.com s předmětem „Chci potvrzení pro zaměstnance“.
  • Nemáte ještě účet na Signi? Vytvořte si ho – zabere to chviličku a je to zdarma (návod na stránkách naší nápovědy). Doporučujeme v příslušném kroku zadat, že chcete pracovní prostor pro firmu.

 

Právní platnost potvrzení zaměstnavatele v elektronické podobě

Vyjádření Mgr. Daniela Vejsady z advokátní  kanceláře PRK Partners:

„V této situaci se plně uplatní zejména článek 46 Nařízení eIDAS, dle kterého elektronickému dokumentu nesmějí být upírány právní účinky a nesmí být odmítán jako důkaz v soudním a správním řízení pouze z toho důvodu, že má elektronickou podobu. Současně, dle § 562 občanského zákoníku, je písemná forma dokumentu zachována také v případě jednání učiněného elektronickými nebo jinými technickými prostředky umožňujícími zachycení jeho obsahu a určení jednající osoby. V souladu s §7 zákona o službách vytvářejících důvěru v elektronické transakce pak může tento dokument být podepsán jakýmkoliv typem elektronického podpisu. Nejedná se totiž o jednání vůči orgánu veřejné správy, které by vyžadovalo použití uznávaného elektronického podpisu.

Potvrzení v elektronické podobě obsahující jakýkoliv typ elektronického podpisu je tak potvrzením v písemné formě, které plně vyhovuje požadavkům vládního krizového opatření. Není pak v pravomoci Policie ČR stanovovat jakékoliv další požadavky nad rámec těchto krizových opatření.“

Policie musí uznávat platnost elektronických potvrzení“ – píše v samostatném článku věnovaném této problematice také server epravo.cz.

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho
s přáteli

Share on linkedin
Sdílet
Share on facebook
Sdílet
Share on twitter
Tweet

Nebo si Signi vyzkoušejte.
3 podpisy máte zdarma

Podpora

Enterprise

Neomezený přístup k naší podpoře a nápovědě, Monitoring práce aplikace, Správa všech operací v online prostředí formou VIP help desku, Jakýkoliv váš požadavek na aplikaci budeme řešit do 4 hodin, Naléhavé případy v aplikaci budeme řešit do 2 hodin, Přednostní podpora v rámci zákaznické péče.

Ceny jsou uvedeny vč. DPH

Podpora

Prémiová

Neomezený přístup k naší podpoře a nápovědě, Monitoring práce aplikace, Správa všech operací v online prostředí formou VIP help desku, Jakýkoliv váš požadavek na aplikaci budeme řešit do 8 hodin, Naléhavé případy v aplikaci budeme řešit do 4 hodin.

Ceny jsou uvedeny vč. DPH

Typické použití

Sektor

Návrh objednávky

obchod

Objednávka

obchod

Dohoda o hmotné odpovědnosti

HR

Rezervační smlouva

reality

Smlouva o pronájmu

reality

Souhlas se zpracováním os. údajů

školství

Více o možnostech použití se dozvíte v naší sekci Řešení v horním menu.

Dokument obsahuje

Jednoduše

Podpis dle nařízení eIDAS

do 10 podpisů

2FA ověření

SMS a e-mail

Uložení dokumentu

po dobu 6 měsíců

Elektronická pečeť

Časové razítko

Počet uživatelů

neomezený

Řešení může obsahovat

Enterprise

Počet workspaces

neomezený

Integrace

CRM, ERP, DMS

Schvalovací workflow

Reporting práce uživatelů

Branding

Dokument obsahuje

Měsíčně

Podpis dle nařízení eIDAS

do 100 podpisů

2FA ověření

SMS a e-mail

Uložení dokumentu

po dobu 6 měsíců

Elektronická pečeť

Časové razítko

Počet uživatelů

neomezený

První 3 kredity

zdarma

1 kredit

49 Kč
49 Kč/kredit

10 kreditů

450 Kč
45 Kč/kredit

20 kreditů

840 Kč
42 Kč/kredit

50 kreditů

2 000 Kč
40 Kč/kredit

100 kreditů

3 500 Kč
35 Kč/kredit

200 kreditů

6 000 Kč
30 Kč/kredit

400 kreditů

10 000 Kč
25 Kč/kredit

Ceny jsou uvedeny vč. DPH