Registrace k odběru „Zelenej energie od SSE“ – díky Signi během pár minut

1 min.
21. 6. 2021

Stredoslovenská energetika, a. s. (SSE) je předním dodavatelem energetických služeb na Slovensku. Společnost dnes poskytuje komplexní servis související s dodávkou a používáním nejen elektrické energie, ale i plynu. Konkrétně elektrickou energii dnes SSE nakupuje na domácím i zahraničním trhu, částečně ji ale dokonce i přímo produkuje.

V posledních letech se společnost stále silněji začíná zaměřovat na digitalizaci a další zefektivnění svých procesů – interních i těch, které směřují přímo ke koncovým zákazníkům. A právě v tomto bodě se už docela pochopitelně nabízí skvělá příležitost pro synergii s naší aplikací Signi.

A když se v SSE objevil produkt s názvem Zelená energia od SSE, bylo jasno na obou stranách. Tento proces prostě potřebuje kompletně bezpapírové řešení. A přesně to my umíme.

Zelená energia od SSE se zaměřuje na distribuci elektřiny, která je šetrná k životnímu prostředí. Každý zákazník se tak může podílet na zlepšování životního prostředí a myslet zodpovědně i v tomto směru.

Tato elektřina od SSE je vyrobená z obnovitelných zdrojů, jakým je například vítr, slunce, voda nebo biomasa. Zelená energia od SSE je vyrobená zcela bez emisí a nepříznivých vlivů na naše životní prostředí.

„Riešenie e-podpisovania od Signi je jedným z našich prvých krokov v rámci implementácie stratégie SSE v oblasti digitálnej transformácie. Použitím riešenia Signi sme prvýkrát ponúkli našim klientom novú, čisto online zákaznícku skúsenosť pre aktiváciu našich služieb. Rovnako aj naše predajné kanály využívajú pri predaji produktu Zelená energia od SSE toto riešenie, čím sa nám podarilo plne zosúladiť náš „zelený produkt“ s predajným procesom, ktorý sa tak stal 100% paperless. Riešenie Signi však nepotvrdzuje len náš záujem zodpovedného správania sa k životnému prostrediu. Dôležitá je aj úspešnosť predaja a zníženie akvizičných nákladov, ktoré využitím tohto riešenia reálne dosahujeme,“

Michal Jaloviar, B2C Sales Director v SSE.

A takto vypadá proces, který jsme pro SSE připravili

Proces registrace k odběru Zelenej energie od SSE je přitom opravdu rychlý a intuitivní:

Následně je zákazník přesměrován na krátký formulář. Ten je připraven v grafickém designu SSE, aby byly dodrženy firemní standardy v oblasti komunikace. Jednoduchost řešení umožnila využít formulář nejen pro samotné koncové zákazníky SSE, ale i napříč různými prodejními kanály. Tím se ušetří náklady na zaškolení i čas, všichni jednoduše využívají jedno řešení:

Ten vyplníte a následně vám bude odeslán návrh smlouvy na zadanou e-mailovou adresu:

Všechny kroky a šablony od mailingu až po formulář jsme pro SSE připravili my v Signi – a ukazujeme tak směr, kterým chceme v rámci podobné spolupráce i pokračovat. V těchto případech samozřejmě dokážeme plně zachovat a respektovat firemní branding – a koncový zákazník tak až do posledního kroku nemá pocit, že by se objevil někde, kde se právě nacházet nemá.

Pokud nepočítáme čas, který koncový zákazník bude potřebovat k důkladnému prostudování smlouvy, celý proces je otázkou pouhých několika minut. A to je stupeň efektivity, který je pro nás v Signi klíčový. A věříme, že může přinést velké změny do mnoha a mnoha odvětví.