Signi zjednodušuje administrativní procesy v dobročinném projektu Podpořit.cz

1 min.
2. 7. 2021

Dobročinný internetový projekt Podpořit.cz je na české online scéně velkým unikátem. Jeho tvůrci přišli na způsob, jak může úplně každý přispět na dobrou věc při nakupování na internetu – a nezaplatit ani korunu navíc. I s dobročinností se ale spojuje hromada papírování – a tady na řadu přichází Signi, která projektu zaštítí prakticky kompletní agendu dokumentů.

Projekt Podpořit.cz aktuálně zaštiťuje více než 1 000 internetových obchodů, mezi nimiž najdete i opravdu velké hráče, jako jsou Mall nebo Dr. Max. Pokud chcete podpořit z nákupu, stačí se na daný e-shop prokliknout skrze platformu Podpořit.cz – a dále už nakupujete úplně stejně jako obvykle. Na dobrou věc ale tentokrát jde až 25 % ze zaplacené sumy, a vás to nestojí vůbec nic.

I v tak inovativním projektu se ale nevyhnou záplavě byrokracie. U každého jednotlivého nákupu totiž musí existovat podepsané formuláře GDPR a darovací smlouva. Nemluvě o zápisech správní a dozorčí rady nadačního fondu. V klasické papírové podobě je tento proces docela zdlouhavý a neefektivní.

To se ale nyní změní. V Podpořit.cz do svých procesů zavádějí Signi a všechny dokumenty budou řešit právě prostřednictvím této webové aplikace. Signi tak fakticky bude u každého dobrého skutku, na kterém se Nadační fond Podpořit podílí.

Zároveň také odpadne agenda s archivováním všech dokumentů, tento proces je totiž v rámci Signi zcela zautomatizován. Všechno tak bude mnohem elegantnější a rychlejší. Nakonec si nelze odpustit ani poznámku, že je skvělé, když dva české technologické projekty najdou tak smysluplnou formu synergie.

Pokud by vás zajímaly dobré skutky, které se díky Podpořit.cz neustále dějí, najdete je na stránce s příběhy.